Remzi Aydın'dan  Rumelilere hakaret
Remzi Aydın'dan Bilal Erdoğan'a kazık planı tutmadı.
Murat Çelik;
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Eyüp'te Selami Çelebioğlu'na Tepkiler Sürüyor

Eyüp'te Selami Çelebioğlu'na Tepkiler Sürüyor
Eyüp'te Selami Çelebioğlu'na Tepkiler Sürüyor
17.01.2014 / 22:42

 


Selami Çelebioğlu'na Tepkiler Sürüyor


CHP Eyüp Belediye  Başkan Adayı Selami Çelebioğlu'nun aday gösterilmesinin ardından başlayan tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Eyüp'te 21 mahalleden oluşan heyet İl Başkanı Oğuz Kağan Salıcı'yla görüşmek istedi, Salıcı  kendisiyle görüşmek isteyen mahalle temsilcilerini il toplantı salonuında kabul etti. Mahalle temsilcilerinin sorularına cevap vermekte zorlanan Salıcı kaçamak cevapları tercih etti. Salıcı'ya yöneltilen sorulardan biri "Selami Çelebioğlu'nu ne kadar tanıyorsunuz, kim bu aday, Eyüp'te hiç aday kalmadımı" Sorusuna Salıcı" kaçamak cevap vererek "Bunun sorumlusu İlçe başkanı Kartalkanat, İlçe başkanı kendi adayını belirleyince bende haklı olarak kendi tercihimi yaptım"dedi. Bunun üzerine yöneltilen  bir başka soruda ise "siz il başkanı olarak ilçe başkanı ile aranızdaki kişisel problem yüzünden Eyüp'te seçim kaybetmeyi nasıl göze alabilirsiniz" dendi. Diğer bir başka üye ise "Sayın başkan Salıcı, Selami Çelebioğlu'nun İl ve Genel Merkezde ağırlığı nedir?. sorusuna ise Salıcı "Beni kimsenin ağırlığı ilgilendirmez fakat Çelebioğlu'nun  Ferzan Özer'den ağır olduğunu biliyorum"deyince herkesin gülmesine neden oldu. Daha sonra mahalle temsilcileri net tavırlarını koyarak "Eyüp'le hiç alakası olmayan bir adayı Selami Çelebioğlu'nu Örgüt üyelerini ve seçmenin tavrını hiçe sayarak dayatmayla getirenleri. Eyüp'te seçimi Ak Partiye bilerek teslim edenleri kınadılar.Gazeteci olarak bulumduğumuz bu ortamda İl Başkanı Oğuz Kağan Salıcı'nın yardımcıları tarafından görüntü almamız  engellendiğini hatırlatırız.Flaş Haber Alaettin Arslan.


Daha sonra çıkışta basın açıklaması yapan Mahelle temsilcileri.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne;


Örgüt iredesi diyen, üyeye seçme hakkı tanıyan ve varlık sebebi sosyal demokrasi olan Cumhuriyet Halk Partisi, Eyüp ilçesinde aday olarak göstermiş olduğu Hüseyin Selami Çelebioğlu ile örgütün iradesini hiçe saymış, üyelerinin seçimine saygı göstermemiş ve sosyal demokrasinin yanından bile geçmeyen bir adayla tarihi bir yanlışa imza atmıştır.


Eyüp’ü hiç bir şekilde tanımayan, nereden ve nasıl bir yolla geldiği belli olmayan, geçmişine doğru gidildiğinde uğruna yıllarca savaş verdiğimiz 6 temel ilkemize ters düşecek her türlü eylemde bulunmuş bu aday, Eyüp örgütüne ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne atılmış bir tokat, söylenmiş bir küfür ve yapılmış bir ihanettir.


Yıllardır bu partiye emek veren, yağmur çamur demeden her türlü etkinlikte sokaklara dökülen, partisi Eyüp’te kazansın diye evini-barkını, çoluğunu-çocuğunu, işini-gücünü bir yana bırakıp çalışan ve 2014 yerel seçimlerinde iktidar arzusuyla enerjisini sonuna kadar kullanan Eyüp örgütü, kendilerine tanınan sandıktan, özgürce, dilediği adayı seçebilme hakkını büyük bir coşkuyla karşılamış ve seçimini, desteklediği adayı büyük bir farkla çıkararak yapmıştır.


Nasıl bir anlayıştır ki, Eyüp mahallelerindeki seçmenin adını duymadığı, örgüte emek vermenin ne demek olduğunu bile bilmeyen, her şeyden önemlisi Eyüplü olmayan bir isim adaylaştırılıyor ? Seçimi Eyüp’te alacağımızı düşünürken, aday olduğu ilçeyi tanımayan bir adayla burada nasıl dolaşacağız – kime ne anlatacağız? 


Biliyor musunuz değerli Cumhuriyet Halk Partililer; ”adayımız, en değerli sanatçılarımızdan Ahmet KAYA’ya küfür etmiş, gezi şehitlerimizden Ethem SARISÜLÜK’e hakaret etmiş, Büyük Birlik Partisi hakkında övücü mesajlar yayınlamış ve son olarak ta Kastamonuluları hiçe sayanlara tekme atacağım sizde atın diye partimizi tehdit etmiştir. İşte biz bu adayla Eyüp’ü kazanacağız !!!” mı diyeceğiz ?


Aklın yolu bir ise, başta Genel Başkanımız Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU olmak üzere tüm MYK ve PM üyesi büyüklerimizi verilmiş bu yanlış karardan bir an önce dönmeye davet ediyor ve ne olursunuz  kazanacağımız bu seçimi bize kaybettirmeyin diyoruz.


Saygılarımızla


CHP Eyüp İlçesi Üyeleri

Bu haber toplam 1886 defa okundu
Kemerli, Biz iftar sofralarını komşularımızla birlikte Allah ne verdiyse oruç açarız .Milletin vergisini çarçur edenlerin iftar sofrası haramdır be kardeşim.
YAZARLAR